ART / Lithographs / Litograph 14456315
*
nr 1445 6315
Honoré Daumier
(1808-1879), Frankrike
eftertryck, Honoré Daumier (1808-1879), France. Signerad i tryck. Image dimensions: 28x21, outer dimensions including frame: 38x29 cm,
LITOGRAPH, eftertryck, Signerad i tryck. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday January 31 2022
at 20:40:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/1 22:18:47
1
200 kr
31/1 20:24:59
2
150 kr
31/1 20:24:59
1
200 kr (Robot)
31/1 20:25:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck europa frankrike fransk franska franskt grafik honoré daumier litografi litografier
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46
*
Honoré Daumier
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Läs om budbetjänten
nr 1445 6315
Honoré Daumier
(1808-1879), Frankrike
eftertryck, Honoré Daumier (1808-1879), France. Signerad i tryck. Image dimensions: 28x21, outer dimensions including frame: 38x29 cm,
LITOGRAPH, eftertryck, Signerad i tryck. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday January 31 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/1 22:18:47 | 1 | 200 kr |
31/1 20:24:59 | 2 | 150 kr |
31/1 20:24:59 | 1 | 200 kr (Robot) |
31/1 20:25:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck europa frankrike fransk franska franskt grafik honoré daumier litografi litografier
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46